آخرین اطلاعیه ها
حضور سید نور الله راغی جنرال قونسل ج. ا. افغانستان در مشهد در سی و چهارمین سالگرد تاسیس موسسه خیریه سید الشهدا

عصر چهارشنبه 23 حوت 1396 مراسمی به مناسبت سی و چهارمین سالگرد تاسیس موسسه خیریه سید الشهدا افغانستان و گرامیداشت شهدای 24 حوت 1357 با حضور سید نورالله راغی جنرال قونسل جمهوری اسلامی افغانستان در مشهد، آقای حسین رحیمی مسئول امور فرهنگی قونسلگری، جمعی از روحانیون و علما، مسئولین موسسات خیریه مهاجرین ، مسئولین نهادهای علمی و فرهنگی و سایر اقشار مهاجرین در تالار خانه شهید برگزار گردید.
آقای سید نورالله راغی طی سخنانی در این مراسم ضمن قدر دانی از زحمات و تلاش های موسسات خیریه بیان داشتند: کسانی که در این زمینه فعالیت می کنند با از خودگذری و ایثار و فداکاری در حالی که می توانند به فعالیت های اقتصادی و درآمدزایی بپردازند به فکر کمک به محرومین جامعه مهاجر هستند. ایشان با اشاره به اینکه نیکوکاران هم مرتبه پیامبران هستند افزودند: نیکوکاری و کمک به دیگران در بسیاری از ایات و احادیث مورد تاکید و تشویق دین مبین اسلام قرار دارد و این نشان دهنده اهمیت کار خیرین می باشد.
آقای راغی در ادامه اظهار داشتند: فعالیتهای خیرخواهانه و کارهای نیکوکارانه آثار و نتایج فراوانی دارد. یکی از این نتایج، اثر دینی_اخلاقی این فعالیت ها می باشد. این فعالیت ها باعث می شود خانواده های تحت پوشش از نظر روانی مورد حمایت قرار بگیرند، با ایجاد احساس همدلی و همبستگی بر اخلاق و رفتارشان تاثیر مثبت بگذارد و بر تلطیف روح جامعه کمک می کند.
یکی دیگر از این نتایج، نتایج اقتصادی هست که باعث رشد و ارتقا و بهبود معیشت خانواده ها می گردد که این امر به نوبه خود باعث اشتغالزایی، ایجاد اعتماد به نفس و باعث شکوفایی استعدادها و توانایی های این افراد شده و در نهایت باعث خودکفایی این خانواده ها می گردد. هم چنین این فعالیت ها باعث رشد آموزشی و علمی این افراد گردید این کار خود در بلند مدت به توانمندسازی این قشر از جامعه منتج می گردد.
در اخیر آقای راغی به تشریح فعالیت ها و دستاوردهای جنرال قونسلگری در مشهد پرداختند. ایشان اظهار داشتند: با وجود تمام محدودیت ها و کمبودهایی که این نمایندگی با آن روبرو هست اما این نمایندگی در بین تمام نمایندگی های وزارت امور خارجه بیشترین آمار ارائه خدمات و بهترین عملکرد را دارا می باشد. با توجه به اینکه روزانه تعداد زیادی از مهاجرین به این نمایندگی مراجعه می کنند اما همیشه سعی شده است تا خدمات به بهترین نحو ممکن به مهاجرین ارائه گردد.