آخرین اطلاعیه ها
اطلاعیه جدیدی وجود ندارد.
دیدار جمعی از دیپلمات های جنرال قونسلگری جمهوری اسلامی افغانستان با خانواده ندا علیزاده

به سلسله پیگیری های جنرال قونسل جمهوری اسلامی افغانستان در مشهد صبح روز چهارشنبه آقایان حسین رحیمی، سید محمد عمر عمر، غلام ربانی نبی زاده، محمد نادر بصیری و سید اسدالله حیدری با حضور در خانه ندا علیزاده، ضمن ابراز تسلیت و همدردی، آمادگی رئیس و اعضای جنرال قونسلگری برای ارایه هر گونه کمک و همکاری با خانواده علیزاده را اعلام داشتند.
داوود علیزاده پدر ندا(کود ک مقتول) در شرح چگونگی ماجرا خطاب به هیات اعزامی بیان داشت:
((حوالی شام روز سه شنبه ۰۷/ ۰۱/ ۱۳۹۷ دخترم ندا برای خرید نان به نانوایی که در فاصله ۲۰۰ متری خانه است رفت اما با گذشت زمان نسبتاَ طولانی که تصور می شد علت تاخیر شلوغی نانوایی باشد برادر ندا را به نانوایی فرستادم نانوا در پاسخ گفته، ندا خیلی وقت پیش نان گرفته و به سوی خانه بازگشته است.
خود از خانه بیرون شده و در جستجوی دخترم (ندا) شدم از همسایه سر کوچه (که بعدها مشخص شد فرد قاتل است) که دکاندار است سوال نمودم دخترم را ندیدی؟ که با پاسخ منفی مواجه شدم. به فامیل ها زنگ زدم و جمعی در محل شروع به گشتن نمودیم خودم تصور می کردم او را دزدیده اند، اصلا فکر نمیکردم که دخترم بی رحمانه توسط همسایه مورد تجاوز و قتل قرارگرفته باشد)).
پدر ندا کودک قربانی ادامه داد:
((یکی از بستگان از من پرسید؟ ندا لباس هایش چه رنگی بود چون دوکوچه بالاتر از خانه آمبولانس توقف کرده و طفلی را پیدا کرده اند. وقتی نزدیک رفتم دیدم داخل گونی (بوجی) دخترم هست ابتدا تصور کردم براثر تصادف بیهوش شده و هنوز زنده است چون یک چشم دخترم باز بود. خطاب به مامورین پولیس گفتم دخترم را بیمارستان ببرید که به من اطلاع دادند دو ساعت از مرگش گذشته است.
بعد از حادثه مامورین پولیس و رسانه ها در محل حضور یافتند و پیگیری پولیس با جدیت آغاز شد. فردای آن روز به همسرم گفتم که من به این همسایه مشکوکم چون دو روز است مغازه اش را باز ننموده است همسرم در پاسخ گفت خانم وی با ما همدردی و عزاداری نموده است من چنین تصوری ندارم)).
روز سوم حادثه برای ندا مراسم ختم قرآن گرفتیم با خبر شدیم که همسایه را پولیس به جرم قتل دخترم دستگیر نموده است.
وی درباره نحوه دستگیری قاتل بیان داشت:
((پلیس با کنترول دوربین های مداربسته و مشاهده کیسه گونی های مشابه در منزل قاتل با کیسه که جسد دخترم در آن قرار داشت به وقوع قتل توسط قاتل پی برده است. وی افزود: مردم و شورای محل با ما همراه و همدل بودند و از نیروی انتظامی(پلیس) برای دستگیری قاتل اظهار قدردانی نمود و از مسولین قضایی درخواست نمود هرچه سریعتر قاتل را به سزای اعمال زشت و غیر انسانی آن برسانند)).
آقای رحیمی مسئول بخش فرهنگی قونسلگری پس از استماع سخنان پدر مقتول با ابراز تاسف و تاثر عمیق از این حادثه جانگداز ضمن ابراز مراتب همدردی آقای سید نورالله راغی جنرال قونسل و تک تک اعضای نمایندگی گفت: جنرال قونسلگری آمادگی کامل دارد تا موضوع و پرونده را از طریق مراجع ذیصلاح با جدیت تعقیب نماید و همه ما مسئولیت و وظیفه خود می دانیم تا تحقق عدالت در کنار شما باشیم.
آقای رحیمی از تلاش نیروی انتظامی برای دستگیری سریع عامل قتل و همچنین همراهی شورا و مردم محل با خانواده مقتول قدردانی نموده و ابراز امیدواری کرد که عامل جنایت و قتل طفل معصوم ندا علیزاده هر چه زودتر با اجرای عدالت توسط دستگاه قضایی ج.ا.ایران به اشد مجازات برسد.
آقای محمد نادر بصیری مسئول بخش حقوقی قونسلگری خطاب به خانواده مقتول از توجه ویژه این نمایندگی و شخص جنرال قونسل به این پرونده اطمینان داده افزود تا تکمیل پرونده و اعلام رای توسط داداگاه مجدانه پیگیر قضیه هستیم.