دیدار جنرال قونسل از مراکز برگزاری مراسم عاشورای هموطنان مهاجر مقیم مشهد

محترم عبدالجابر انصار جنرال قونسل جمهوری اسلامی افغانستان در مشهد با همراهی شماری از دیپلمات های نمایندگی آقایان لطیفی، نورزی، رحیمی، علوی و مجددی و جمعی از همکاران، روز عاشور19 سنبله (شهریور) 1398 در جمع پرشور عزاداران امام حسین (ع) در چندین مسجد، حسینیه ها و خیمه های پخش نذورات مهاجرین افغان حضور یافته و در بزرگداشت از ایام عاشورا با هموطنان همنوا شدند.
آقای انصار جنرال قونسل محترم ضمن دیدار از این مراکز در جمع مردم به ایراد سخن پرداخته و مراتب تسلیت رئیس جمهوری کشور دکتور اشرف غنی و وزیر محترم امورخارجه صلاح الدین ربانی را به هموطنان عزادار در مشهد اعلام نموده بیان داشت:
شهادت امام حسین (رض) که نزدیک به 1400 سال پیش اتفاق افتاد و نوه رسول خدا با 72 تن ازیاران با وفایش مظلومانه در صحرای کربلا به شهادت رسیدند نقطه عطفی در تاریخ اسلام شد.
این مقام مسئول کشور ادامه داد:
دشمنان کینه توز، مزدور و نادان مردم افغانستان با به خاک وخون کشیدن مردم بی گناه در جای جای کشور شرایطی را فراهم آوردند که ما هر روز شاهد کربلایی دیگر در افغانستان هستیم و مردم مظلوم، کودکان، مردان، زنان در مجالس عروسی، مراکز مذهبی، مکاتب، کوچه و بازار مورد حمله های کور انتحاری قرار می گیرند و بدون اینکه گناهی مرتکب شوند با هدف ایجاد نفاق در بین صفوف ملت مسلمان، مظلومانه به شهادت می رسند.
دشمنان افغانستان چون توانایی رویاروی در میدان جنگ با نیروهای امنیتی و دفاعی کشور را ندارند بزدلانه به چنین حرکات کور و ناجوانمردانه تروریستی دست می زنند.
آقای انصار ضمن اشاره به فرصت تعلیم و تحصیل در جمهوری اسلامی ایران بیان داشت:
شبکه های تروریستی از بی سوادی و عدم آگاهی کافی افراد برای تطبیق اهداف شومشان سوءاستفاده می کنند، بارها مشاهده شده اشخاص مزدور انتحاری توسط نیروهای امنتی ما دستگیر شدند که حتی توان برزبان آوردن کلمه طیبه شهادتین را نداشتند، به شما توصیه می کنم تلاش کنید از فرصت مغتنم برای تحصیل و تربیت نسل جوان کشور استفاده نمایید و جوان های کشور را طوری تربیت نمایید که با حضور در افغانستان برای خود و جامعه مفید واقع شوند.
محترم انصار ضمن آروزی تحقق صلح و ثبات دایمی در کشور، دعا نمود تا مهاجرین در سایه آرامش به کشور برگردند و مصدر خدمات مفید به افغانستان عزیز شوند.
دیدار محترم عبدالجابر انصار و همراهان ایشان از مراکز برگزاری مراسم عاشورا با استقبال و همراهی گرم هموطنان مهاجر تا پاسی از شب ادامه یافت.