آخرین اطلاعیه ها
اطلاعیه جدیدی وجود ندارد.
دیدار جنرال قونسل ج.ا.افغانستان در مشهد با جنرال قونسل ترکیه آقای محمت فرهان یورولماز

دیدار جنرال قونسل ج.ا.افغانستان در مشهد با جنرال قونسل ترکیه
آقای محمت فرهان یورولماز جنرال قونسل جدید التقرر جمهوری ترکیه در مشهد روزسه شنبه۱۳۹۷/۰۱/۲۱ با حضور در جنرال قونسلگری با محترم سید نورالله راغی جنرال قونسل ج.ا.افغانستان در مشهد دیدار نمود.
این ملاقات تعارفی بوده و به مناسبت آغاز به کار آقای محمت فرهان یورولماز جنرال قونسل جدید جمهوری ترکیه با جنرال قونسل کشورمان صورت گرفت.
در ابتدای این دیدار آقای راغی آغاز ماموریت جدید آقای یورولماز را به عنوان جنرال قونسل جدید جمهوری ترکیه در مشهد تبریک گفته و برایشان آرزوی موفقیت نمودند.
جنرال قونسل کشورمان بیان داشت:
روابط کشور دوست و برادر ترکیه با دولت و مردم افغانستان بسیار ریشه دار، تاریخی و عمیق است. مردم ما حتی مخالفین دولت به حضور نیروهای ترکیه در افغانستان به دیده احترام می نگرند و دید آنها نسبت به حضور نیروهای نظامی و دولت ترکیه به عنوان یک نیروی خارجی در افغانستان نیست.
ایشان در ادامه در رابطه با شرایط مساعد سرمایه گذاری در ترکیه اظهار داشت :
فرصت های مناسب سرمایه گذاری در ترکیه وجود دارد و تسهیلاتی نیز در این زمینه فراهم گردیده که باعث جذب تجار افغانستان برای سرمایه گذاری در این کشور شده است. امیدواریم این روابط نیک وحسنه روز به روز افزایش یابد.
محترم راغی ضمن اشاره به منطقه گرایی در سیاست خارجی ج.ا.افغانستان و افزود:
دولت ج.ا.افغانستان در این راستا برنامه ها و پروژه های مختلفی را پیگیری و در دست اجرا گذاشته است و نقش کشور ترکیه نیز در همکاری های منطقه مهم و برجسته ارزیابی می شود.
آقای محمت فرهان یورلماز جنرال قونسل جدید ترکیه در مشهد نیز از حسن نظر دولت و مردم افغانستان نسبت به کشور ترکیه ابراز خرسندی نموده و آرزو کرد با ثبات امنیت، مناسبات خوب و مفید هر دو کشور روز به روز افزایش یابد.