آخرین اطلاعیه ها
اطلاعیه جدیدی وجود ندارد.

هیاتی با ترکیب نماینده های وزارت امور خارجه و وزارت اطلاعات و فرهنگ دولت ج. ا. افغانستان به هدف تعیین مکان خانه تمدن و فرهنگ افغانستان به شهر مشهد سفر نمودند.

به نقل از سایت خبری رادیو دری:
مسوول بخش فرهنگی جنرال قونسلگری افغانستان در مشهد گفت: هیات اعزامی از سوی دولت افغانستان به منظور بررسی زمینه های ایجاد یک خانه فرهنگ و تمدن افغانستان به مشهد سفر کرده است.

حسین رحیمی در گفت و گو با خبرنگار رادیو دری اظهار داشت: با توجه به توافقاتی که قبلاً بین مسوولان دولتی دو کشور در کابل صورت گرفته قرار است یک خانه فرهنگ و تمدن ایران در هرات و یک خانه فرهنگ و تمدن افغانستان در شهر مشهد ایجاد شود.

وی افزود: هیات سه نفره اعزامی از کابل هم در حال بررسی و یافتن مکان و زمینه های ایجاد این خانه فرهنگ و تمدن است مرکزی که بتواند نمایندگی از فرهنگ و تمدن افغانستان و برنامه های فرهنگی مهاجرین افغان مقیم ایران را پیش ببرد.

مسوول بخش فرهنگی سرکنسولگری افغانستان در مشهد عنوان کرد: اعضای این هیات شامل معاون ریاست فرهنگی وزارت خارجه افغانستان، رئیس امور سیاستگذاری و برنامه ریزی وزارت اطلاعات و فرهنگ و مسوول مالی این وزارتخانه هستند.

رحیمی یاد آور شد: نشستی که این هیات با نمایندگان مراکز فرهنگی و تشکل های مهاجرین داشت به منظور مشورت با فعالان فرهنگی و نهادهای فعال در عرصه فرهنگ در جمهوری اسلامی ایران در مورد جزئیات برنامه ها انجام شد.

این مقام مسوول افغان اظهار کرد: در نظر است مکانی در یک منطقه مناسب در مشهد خریداری و تاسیسات زیربنایی فرهنگی آن ایجاد شود تا به فعالیت های فرهنگی اختصاص داده شود و در هرات هم از سوی ایران چنین اقدامی انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه فعالیت های فرهنگی بخشی از دیپلماسی فرهنگی دولت ها است و سیاست فرهنگی افغانستان هم در این مساله مد نظر است، گفت: فعالان فرهنگی و مهاجرینی که در عرصه فرهنگی فعالیت می کنند این مرکز را تقویت خواهند کرد و برای بهبود و تحکیم روابط فرهنگی دو کشور کار خواهد شد.
http://parstoday.com/dari/news/uncategorised-i92654