آخرین اطلاعیه ها
اطلاعیه جدیدی وجود ندارد.
پیام جنرال قونسل به هموطنان عزیز

باعث مسرت و خرسندی است که از جانب دولت ج.ا.افغانستان به عنوان جنرال قونسل افغانستان در مشهد منصوب شده و مسئولیت خدمتگزاری به مهاجرین مقیم حوزه کاری این نمایندگی و تقویت روابط میان ج.ا.افغانستان و ج.ا.ایران را بر عهده دارم.

بی تردید تمام سعی و کوشش خود را  به کار خواهم بست تا سهم خویش را در خدمتگزاری شایسته و در شان ملت عزیز افغانستان و افزایش تعاملات اقتصادی، علمی و فرهنگی میان ج.ا.افغانستان و ج.ا.ایران ادا نمایم.

طیف وسیعی از مهاجرین افغان با مشکلات و چالش های متفاوت، دیدگاه ها و گرایشات گوناگون در ولایات خراسان رضوی، شمالی، جنوبی وگلستان حضور دارند. این امر بر اهمیت و مسئولیت این نمایندگی افزوده است. رسیدگی به امورات، رفع مشــــکلات و چالش های مهاجرین از اهداف مهم این نماینـدگی به شمار می آید و دستیابی به آن نیز نیازمند توجه ویژه و برنامه ریزی دقیق است.

 

قانونمند سازی اجراات یومیه، افزایش سرعت پاسخگویی، ایجاد تسهیلات لازم برای هموطنان و مراجعین، ارتقا سطح خدمات رسانی و جلب رضایت هموطنان عزیز در  الویت های کاری ما قرار دارد. همچنین اعمال تغییرات مثبت در روند انجام امور اداری و قونسلی، هوشمند سازی اجراات و بازسازی ملکیت های قدیمی این نمایندگی از دیگر اهداف مهم مورد نظر ما است.

ارتباط متقابل و بر پایه اعتماد میان ملت و دولت از اهمیت زیادی برخوردار است از این رو همواره تلاش خویش را در جهت برقراری و تامین این ارتباط به کار خواهیم گرفت. سعی خواهیم نمود با تبیین برنامه ها، فعالیت ها و دستاوردهای دولت و حکومت ج.ا.افغانستان در عرصه های مختلف ضمن آگاه ساختن و اطلاع رسانی به مردم، روزنه های امید برای آینده روشن را به روی هموطنان عزیز باز نماییم. از این طریق زمینه نزدیکی هر چه بیشتر دولت و ملت را  فراهم آورده و اعتماد مردم نسبت به دولت را استحکام ببخشیم.

دو کشور افغانستان و ایران به دلیل پیوندها و اشتراکات فراوان فرهنگی، تاریخی، زبانی، مذهبی و جغرافیایی همواره در طول تاریخ روابط گسترده و همکاری نزدیک با یکدیگر داشته اند. همچنان بستر مناسب و ظرفیت های بالقوه  زیادی برای رشد و توسعه بیشتر روابط دو کشور وجود دارد که باید در جهت منافع هر دو کشور از آنها بهره گرفت.

تحکیم روابط و گســـترش هر چه بیشتر تعاملات و همکاری با کشور دوست و برادر ج.ا. ایران در عرصه های مختلف اقتصادی، علمی و فرهنگی از اهداف اصلی ما در این جنرال قونسلگری محسوب می شود. در راستای تحقق این هدف مصمم بوده و از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

ما قصد داریم با تدوین برنامه هایی در قالب دیپلماسی عمومی، کشور و ملت ایران را با  واقعیت ها  و توانمندی های  افغانستان آشنا نموده و توجه اقشار مختلف ملت ایران را بیش از پیش به افغانستان جلب نمائیم. همچنین بر شناساندن

 

 

فرصت ها و پتانسیل های بالقوه افغانستان و معرفی فرهنگ غنی کشور عزیزمان؛ همت گماشته تا از این راه نگرش  مثبت در مورد کشورمان را ترویج داده و زمینه گسترش مراودات به گونه ای مردم محور  را مهیا سازیم.

اعتقاد راسخ دارم که بهره گیری از توانایی ها، استعداد ها و ظرفیت های هموطنان عزیز مقیم ایران به ویژه شهر مشهد، می تواند ما را در جهت نیل به اهداف خویش یاری رساند از این رو این جنرال قونسلگری همواره آماده دریافت نقطه نظرات و پیشنهادات سازنده و موثر شما هم میهنان ارجمند می باشد.

امیدوارم در پرتو عنایات خداوند متعال و همراهی شما هم وطنان عزیز بتوانیم در جهت پیشبرد اهداف این جنرال قونسلگری، ارتقاء جایگاه افغانستان وتوسعه همه جانبه روابط با کشور میزبان گام های  مثبت و اساسی بر داریم.